Woda z kranu w Opolu

Na temat picia wody z kranu powstało wiele teorii, jedni ją piją, inni decydują się na dodatkowe uzdatnianie. Jak to jest, czy woda wodociągowa naprawdę nadaje się do spożycia?
Woda wodociągowa jest regularnie badana i stale monitorowana, tak więc teoretycznie można ją pić nawet nieprzegotowaną. Nie mniej jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nawet po oczyszczeniu, może ona ulec ponownemu zanieczyszczeniu, szczególnie jeżeli podczas dezynfekcji dodano do niej zbyt dużej ilości chloru lub po prostu rury, którymi dopływa do naszych kranów są stare.

Mieszkańcy Opola i wielu innych większych miast, zazwyczaj borykają się z problemem twardej wody, która nie tylko negatywnie wypływa na kondycję naszej skóry (bardzo ją wysusza), ale może sprawiać, że żywotność naszych urządzeń AGD będzie niezadowalająca.

Rozwiązaniem są filtry do wody, które mogą ją uzdatnić. W ten sposób będzie można również sporo zaoszczędzić na odkamieniaczach oraz detergentach. Uzdatnianie wody jest potrzebne i warto to robić, co więcej problem nie zawsze dotyczy większych miast takich jak Opole. Wystarczy zasięgnąć opinii specjalistów na stronie http://www.klarsan.eu/uzdatnianie,opole.

Jakość wody, która dopływa do naszych kranów można sprawdzić, najlepiej to zrobić, aby dowiedzieć się, czy wystarczy przegotować wodę, czy jednak najlepiej zdecydować się ją uzdatnić w inny sposób.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zanieczyszczenia w wodzie użytkowej

Oszczędzaj wodę - używaj dobrych perlatorów

Jak wymienić złoże w filtrze?